co-Robie.pl | Co teraz robisz??
 

Czym jest serwis Co-Robie.pl?

Co-Robie.pl umożliwia dzielenie się informacjami ze znajomymi za pomocą krótkich wiadomości wysyłanych nie tylko ze strony, ale również z komunikatora Gadu-gadu oraz telefonu komórkowego.

Serwis pozwala na zapisywanie informacji o tym CO ROBISZ W DANYM MOMENCIE? Posiadacze bloga mogą w łatwy sposón skorzystać z naszych aplikacji i wstawić na swoją stronę okienko z ostatnio dodanymi wpisami.

Czy serwis Co-Robie.pl jest darmowy?

Tak, serwis www Co-Robie.pl jest całkowicie darmowy.

Jak to działa?

Możesz dodawać wiadomości na 3 sposoby: standardowo przez stronę www, przez swój telefon komórkowy (dzięki wysyłaniu smsów ze swoimi wpisami) lub przez komunikator GG. Dzięki temu pozostaniesz zawsze w kontakcie z najbliższymi i znajomymi. Możesz informować wszystkich, co dzieje się w Twoim życiu, nawet gdy jesteś z dala od komputera.

Jak dodawać wpisy przez telefon? (SMS)

To bardzo proste. Pierwszym krokiem jest dodanie swojego telefonu komórkowego w zakładce "Ustawienia>Moja komórka" w swoim profilu, aby serwis wiedział, że to naprawdę Ty. Po dodaniu telefonu możesz już korzystać z usługi i pisać o tym co robisz z dowolnego miejsca na świecie.

Aby wysłać smsowy wpis z opisem tego co aktualnie robisz, wystarczy wysłać smsa:

o treści: TC.ROBIE.tresc_smsa
pod numer: 70068

gdzie: tresc_smsa to treść twojego posta, który ma zostać dodany na stronę Co-Robie.pl.

Przykład SMSa:
TC.ROBIE.Wlasnie siedze w knajpie, moze ktos wpadnie do bociana?

Koszt smsa to: 0,5zł netto

Jak dodawać wpisy ze zdjęciem przez telefon? (MMS)

Wpisy ze zdjęciem z dowolnego miejsca na świecie, możesz dodawać za pomocą mmsów. Pierwszym krokiem jest dodanie swojego telefonu komórkowego w zakładce "Ustawienia>Moja komórka" (to samo pole co w przypadku SMSów) w swoim profilu, aby serwis wiedział, że to naprawdę Ty. Po dodaniu numeru telefonu możesz już korzystać z usługi i pisać oraz dodawać zdjęcia z miejsc które odwiedzasz.

Wyślij mms:

o treści: AP.ROBIE.tresc_mms
pod numer: 902123

gdzie: tresc_mms to treść twojego posta który ma zostać dodany na stronę Co-Robie.pl. W dalszej treści mmsa możesz dodać także dowolne zdjęcie np. z plaży podczas wakacji :)

Przykład MMSa:
AP.ROBIE.Czesc Wam, jestem nad morzem oto fotka :)
jakas_fotka.jpg


Cena mmsa 2zł netto (2,44zł brutto)

Jak otrzymać powiadomienie smsowe o nowych wpisach znajomych?

Co-Robie.pl poinformuje Cię o nowych wpisach znajomych, nawet jeśli jesteś daleko od komputera.
Aby otrzymywać powiadomienia smsem o nowych wpisach znajomych lub wiadomościach prywatnych, podaj swój numer telefonu w Ustawieniach profilu a następnie wybierz z lewego menu tryb powiadomień na "SMS" i zasil swoje konto kredytami SMS

Jak korzystać z serwisu przez komunikator?

Aby dodawać wpisy do serwisu Co-Robie.pl należy aktywować swój komunikator (zakładka Ustawienia>Moje komunikatory), należy podać swój numer komunikatora i wykonać podane na stronie instrukcje. Po aktywacji komunikatora i dodaniu do swojej listy kontaktów podanego kontaktu, pod który należy wysyłać wiadomości do umieszczenia w swoim profilu, możesz już korzystać z tej funkcji bez przeszkód. Wiadomości mogą mieć max. 140 znaków. Dłuższe wiadomości mogą zostać ucięte.

Czy można dodawać tagi HTML w treści wiadomości?

Niestety, z powodów bezpieczeństwa nie ma możliwości korzystania z HTML we wiadomościach.

Jak mogę obserwować innych użytkowników serwisu lub dodać ich do znajomych?

Każdy użytkownik posiada w swoim profilu, linka "Dodaj użytkownika do znajomych". Po kliknięciu linka dany użytkownik zostanie dodany do Twojej listy znajomych, która jest także listą obserwowanych użytkowników. Gdy znajomy doda nowy wpis w swoim otrzymasz powiadomienie wybraną przez siebie w ustawieniach drogą.

Jak mogę dalej mieć użytkownika w liście znajomych ale nie otrzymywać powiadomień o jego aktywności?

Aby nie otrzymywać powiadomień o nowych wpisach danego użytkownika, wystarczy na liście znajomych, kliknąć przycisk "przestań obserwować użytkownika", przycisk znajduje się bezpośrednio pod profilem danej osoby w liście znajomych.

Mogę usunąć użytkownika ze znajomych?

Tak, w tym celu wejdź w zakładkę znajomi i kliknij "usuń" na danym użytkowniku. Zostanie on usunięty z listy i nie otrzymasz już informacji o jego aktywności.

Jak dowiedzieć się kto mnie obserwuje?

W swoim profilu możesz sprawdzić dokładnie jaki użytkownik dodał Cię do listy obserwowanych osób (znajomych). Wystarczy kliknąć na link "Obserwujący" w swoim profilu, zobaczysz listę osób, które Cię obserwują, będziesz miał także możliwość dodania ich do swoich znajomych.

Mogę zablokować danego użytkownika?

Tak, opcja ta jest dostępna pod linkiem "Blokuj użytkownika" w każdym profilu. Aby zablokować należy przejść do danego profilu i kliknąć linka. Po zablokowaniu użytkownika, jego wiadomości przestaną być dla Ciebie widoczne, a osoba ta nie będzie mogła dalej Cię obserwować. Po zablokowaniu użytkownika, możesz go w dowolnej chwili odblokować.

Mogę wysłać użytkownikowi prywatną wiadomość?

Tak, wystarczy skorzystać z linka "Wyślij prywatną wiadomość".

Jak odczytać wiadomość prywatną?

Wystarczy kliknąć w linka "Wiadomości prywatne" po prawej stronie w swoim profilu.

Jak ustawić profil, aby otrzymywać powiadomienia tylko o nowych wiadomościach prywatnych, a nie wszystkich wpisach innych użytkowników, których obserwuję?

Przejdź do swojego profili i kliknij Powiadamiaj mnie>tylko o wiadomościach prywatnych.

Mogę wybrać sposób dostarczania powiadomień o wpisach znajomych?

Tak, przejdź do swojego profilu i wybierz drogę powiadomienia w panelu po prawej stronie. Dostępne drogi to komunikator, e-mail, sms lub powiadomienia tylko przez stronę www.

Czym są publiczne odpowiedzi?

Możesz odpowiedzieć lub komentować publicznie wszystkie wiadomości w serwisie Co-Robie.pl. Aby dodać odpowiedź, kliknij przycisk "odpowiedz" znajdujący się bezpośrednio po wpisem dowolnego użytkownika. Komentarz zostanie otrzymany przez wszystkich znajomych którzy śledzą dany profil.

Kto może czytać moje wpisy na serwisie? Mogę udostępniać je jedynie znajomym?

Ty decydujesz. Domyślnie wszystkie wiadomości są publiczne, ale można wybrać w ustawieniach opcję pozwalającą prezentację wiadomości tylko znajomym. Aby wyłączyć publiczną prezentację wpisów wystarczy przejść do ustawień i w zakładce Mój Profil odznaczyć opcję "Zezwól wszystkim na oglądanie moich wpisów, a nie tylko znajomym.".
Pamiętaj, po tej czynności musisz dodać osoby zaufane do listy znajomych w przeciwnym wypadku nikt nie odczyta Twoich wpisów.

Mogę edytować wiadomości po ich dodaniu?

Nie, możesz je usunąć ale nie masz możliwości edycji wiadomości po ich publikacji.

Mogę zapisywać wiadomości do ulubionych?

Tak, możesz tworzyć swoją listę ulubionych wpisów. Możesz zapisywać dowolny publiczny lub prywatny wpis znajomych, do swoich ulubionych. Aby tego dokonać wystarczy kliknąć w ikonkę serduszka pod interesującym wpisem. Aby usunąć wpis z ulubionych należy postąpić tak samo.

Jaki jest maksymalny rozmiar wiadomości?

Maksymalna ilość znaków to 140. Jeśli limit ten zostanie przekroczony, np. przesyłając wpis za pomocą komunikatora, zostanie on obcięty.

Czy jest limit ilości wstawianych wiadomości?

Nie, możesz wstawiać ile wiadomości chcesz.

Otrzymuję dużo wiadomości na mój komunikator lub adres e-mail. Co robić?

Możesz wyłączyć otrzymywanie powiadomień o nowych wpisach, ludzi których obserwujesz. W tym celu przejdź do profilu osoby którą chcesz przestać obserwować i kliknij w linka "Przestań obserwować użytkownika". Osoba ta dalej będzie w Twojej liście znajomych, ale nie będziesz otrzymywał powiadomień o jej nowych wpisach.

Jak "szturchnąć" użytkownika?

Jeśli dana osoba nie jest aktywna przez długi czas, możesz wysłać jej tzw. "szturchnięcie" jako impuls do aktywności na swoim profilu. Aby wysłać szturchnięcie wystarczy przejść do profilu danej osoby i kliknąć odpowiedni link. Powiadomienie zostanie wysłane do danej osoby z pośrednictwem poczty e-mail z prośbą o nowe wpisy i zapytaniem - co u niego słychać.

Mogę dostosować wygląd mojego profilu, zmiana tła i kolorów?

Tak, odpowiednie narzędzia znajdują sie w Ustawieniach>Skórka. Możesz tu ustawić kolor tła, wybrać obrazek tła oraz kolor czcionek i tabelek.

Jak dodać moje ostatnie wiadomości na bloga lub stronę?

Aby informować znjomych o tym co robisz w danym momencie bezpośrednio ze swojej strony lub bloga, możesz wstawić specjalne "okienko" tzw. "wlepka", która pokazywać będzie ostatnio dodane wpisy na naszym serwisie. W tym celu wygeneruj specjalny kod do wstawienia na stronę, przejdź do zakładki Ustawienia>Moje Okienko. Masz do wyboru okienko Flash, JavaScript i HTML.

Czy udostępnianiu swoje API?

Tak, dla bardziej zaawansowanych użytkowników dostępna jest funkcja API (link w stopce serwisu). Możesz dzięki niej wstawiać bezpośrednio wpisy, listy znajomych lub inne funkcje serwisu na swoją stronę www lub wykorzystać w innych celach.

Jak usunąć konto z serwisu Co-Robie.pl?

Przejdź do Ustawień i kliknij "Usuń moje konto". Pamiętaj - po usunięciu konta, ktoś inny możesz zająć Twój login, zmiana jest nieodwracalna!